Türk Filmi

Yerel renklerin, kültürün ve duygusal zenginliğin beyaz perdeye yansıması.

Herkese Hitap Eden En Güzel Türk Filmleri

Sinemaseverlerin beğenisini toplayan Türk filmleri TV+’ta! Herkese hitap etmeyi başaran bu filmlerde hayatın içinden konular, farklı perspektifler üzerinden ustaca işleniyor. TV+’taki Türk yapımları arasında dram, komedi, gerilim, macera ve korku temalı pek çok film bulunuyor. Böylece film izlemek istediğinde zevklerine ve o anki moduna uygun yapımı kolayca belirlemen mümkün hâle geliyor. Ekran karşısında geçirdiğin anlara keyif katan Türk filmlerini doyasıya izlemek için hiç vakit kaybetmeden TV+’a üye ol!

Sinema Tarihine Damga Vuran Ödüllü Türk Filmleri

Eğlenceye açılan kapı olan TV+’ta mutlaka izlenmesi gereken Türk filmlerine rastlayabilirsin. Bu kapsamda vizyona kısa süre önce giren yapımlar ve klasiklerin arasına adını yazdıran ödüllü filmler bulunuyor. Türk yapımı ödüllü filmler arasında Derman adlı yapım öne çıkıyor. Filmde Tarık Akan ve Mürüvvet öğretmen rolüyle Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Hülya Koçyiğit yer alıyor. Yeşilçam’ın yıldızlarına yer veren ve prestijli törenlerden ödül alan eski Türk filmlerini TV+’tan seyredebilirsin.

İzleyenleri Ekrana Bağlayan Yeni Türk Filmleri TV+’ta!

Zamana meydan okuyan ve en yeni Türk filmleri TV+’ta seni bekliyor! Sinemaseverleri ekran başına kilitleyen yapımlar arasında birbirinden sürükleyici filmler öne çıkıyor. Dilersen hayatın sıradan akışından uzaklaşmak için Türk yapımı macera filmlerini izleyebilirsin. Nefes kesen macera filmlerinde birbirinden sıra dışı karakterler yer alıyor. Bu karakterlerin başına hem eğlendiren hem de heyecanlandıran olaylar geliyor.

Ayrıca TV+’ta Türk yapımı animasyon filmlerine de rastlayabilirsin. Yediden yetmişe hitap eden bu yapımlarda rengârenk dünyaların kapısı aralanıyor. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan Türk animasyon filmlerinde eğlenceli karakterlerin maceralarına şahit olunuyor. Çocukların ve yetişkinlerin beğenisini kazanan animasyonlarla ailecek geçirdiğiniz anlara keyif katabilirsin.

Geren Atmosferi ile Türk Korku Filmleri

Tansiyonun bir an bile düşmediği gerilim dolu Türk gerilim filmleri TV+’ta! Birbirinden sürükleyici gerilim filmlerinde gizemli ve tehlikeli dünyaların kapısı aralanıyor. Bu dünyalara karakterlerin içsel çatışmaları, zekice yapılan planlar ve akıl oyunları yön veriyor. Türk korku filmlerinde tüyler ürperten sahnelere tanık olunuyor. Karanlık dünyaların derinliklerine inilen bu yapımlarda kötü ruhlar ve vahşi yaratıklar bulunuyor. Bu konuları işleyen Arınma Seansı: Tarot ve Mühr-ü Musallat: Perihan gibi korku temalı Türk yapımı filmleri izleyerek gerilim dolu anlar yaşayabilirsin.

İç Isıtan Romantik Türk Filmleri

Günlük hayatın stresine ve sıradanlığına bir mola vermek istiyorsan doğru adrestesin! İzlenecek ne varsa hep bir fazlasını sunan TV+’taki Türk aşk filmleri ile romantizmin en duygusal ve eğlenceli hâllerine tanık olabilirsin. Bu aşk filmlerinde çiftlerin başına gelen üzücü, neşeli, trajikomik ve heyecanlı olaylar anlatılıyor. Dram temalı romantik filmlerde birbirine karşı güçlü duygular besleyen karakterlerin ayrılık ve kavuşma hikâyelerine odaklanılıyor. Sinemaseverlerin kalbinde iz bırakan aşk dolu duygusal Türk filmleri arasında Selvi Boylum Al Yazmalım, İncir Reçeli ve Unutursam Fısılda gibi yapımlar yer alıyor.

Kahkahaya Boğan Türk Komedi Filmleri

Ekran karşısındakileri kahkahaya boğan Türk yapımı komedi filmleri TV+’ta! Bu kapsamda birbirinden komik olayların yaşandığı yapımlar yer alıyor. Aşağıda izlerken gülmekten kendini alamayacağın komedi filmlerinden bazılarını görebilirsin.

 • Ölümlü Dünya
 • Karakomik Filmler
 • Cinayet Süsü
 • Dönerse Senindir
 • Düğüm Salonu
 • Çalsın Sazlar
 • Şansımı Seveyim
 • Maide’nin Altın Günü
 • Tamam Mıyız?
 • Oflu Hoca Trakya’da

Bu yapımlar arasında adrenalini ve komediyi ustaca bir araya getiren aksiyon filmleri bulabilirsin. Örneğin Türk aksiyon filmlerinden olan Ölümlü Dünya’da Mermer ailesinin güldürürken heyecanlandıran macerası anlatılıyor. Çakallarla Dans filminde ise zengin olmak için kurnaz planlar yaparken kendilerini daha büyük olayların içinde bulan dört arkadaşın serüveni konu ediliyor.

Entrika Dolu Türk Dram Filmleri

Birbirinden etkileyici dram filmlerini TV+’tan izleyebilirsin. Entrika dolu dram filmleri, derin içsel dünyalara sahip karakterleri ve sürükleyici hikâyeleri ile sinemaseverlerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu türdeki yapımlarda ihanetler, sırlar ve duygusal çatışmalar öne çıkıyor. Karakterlerin psikolojik savaşları ve aralarındaki karmaşık ilişkiler, izleyiciyi hem derinlemesine düşünmeye hem de onlarla duygusal bağlar kurmaya yönlendiriyor.

Bazı dram filmlerinde tarihsel gerçeklikler ve savaşın acı yüzü gibi konulara da odaklanılıyor. Örneğin başrollerinde Kerem Bursin ve Burak Özçivit’in yer aldığı Can Feda’da Yüzbaşı Alparslan’ın liderliğindeki 6 kişilik özel kuvvet timinin iç savaşın sürdüğü bir bölgedeki tehlikeli mücadelesi anlatılıyor. Türk savaş filmleri arasındaki Çanakkale 1915’te ise bu destansı savaşta Mustafa Kemal’in komutasındaki 19. Tümen’de görev yapan askerlerin öyküsüne odaklanılıyor. TV+’tan birbirinden etkileyici hikâyelere sahip Türk tarih filmlerini seyredebilirsin.

Türk Filmlerinin Usta İsimleri ile TV+’ta Buluş!

TV+’taki Türk filmleri ile ekranda görmekten keyif aldığın oyuncularla buluş! Örneğin hayatın içinden konuları ele alan Türk aile filmlerinde yıldız oyunculara rastlayabilirsin. Aşağıda bu kategoride öne çıkan bazı yapımlara dair detayları görebilirsin.

 • Maide’nin Altın Günü: Yönetmen koltuğunda Caner Özyurtlu’nun oturduğu bu filmde Ezgi Mola, Mesut Can Tomay, Demet Gül ve Gülhan Tekin gibi oyuncular yer alıyor.
 • Mutlu Aile Defteri: Yönetmenliğini Nihat Durak’ın yaptığı Mutlu Aile Defteri’nin oyuncu kadrosunda Tuncel Kurtiz, İlker Aksum, Büşra Pekin ve Binnur Kaya gibi isimler bulunuyor.

Türk yapımı filmlerde Yeşilçam’ın usta isimlerini de seyredebilirsin. Örneğin Yeşilçam klasikleri arasındaki İyi Aile Çocuğu’nda Kemal Sunal, Ali Şen, Harika Avcı ve Açelya Aytaç gibi usta oyuncular rol alıyor. Birbirinden keyifli yeni ve eski Türk filmlerini izlemenin tadını çıkarmak için hemen şimdi ilk 7 günü ücretsiz TV+ üyeliğini başlat!

Daha Fazla