Gerilim Filmleri

Tansiyonu yüksek, beklenmedik dönüşlerle dolu, kenarında tutan filmler.

İzleyenleri Ekrana Bağlayan En Güzel Gerilim Filmleri TV+’ta!

İzlerken nefesini tutacağın gerilim filmleri TV+’ta! Sinema tutkunlarını ekrana bağlayan bu yapımlarda karanlık dünyaların derinliklerine iniliyor. Kötü karakterler ve varlıklar, tehlikeli planlarını gerçekleştirmek için harekete geçiyor. İyiler ve kurban rolündekiler ise hayatta kalmak için var gücüyle mücadele ediyor. Her sahnesinde tansiyonun biraz daha yükseldiği gerilim filmlerini doyasıya izlemek için hemen şimdi ayrıcalıklarla dolu TV+’ta yerini al!

Türk Gerilim Filmleri: Heyecan ve Gerilimi Bir Araya Getiren Yerli Yapımlar

İzlenecek ne varsa hep bir fazlasını sunan TV+’ta dünya ve Türk sinemasından filmler bulabilirsin. Türk gerilim filmleri arasında yönetmen koltuğunda Ümit Ünal’ın; başrollerinde ise Selma Ergeç ve Mehmet Günsür’ün yer aldığı Ses öne çıkıyor. Korku ve gerilim unsurlarını ustaca harmanlayan bu yapımda Derya’nın duymaya başladığı seslerden sonra kabusa dönen yaşamı anlatılıyor. Türk yapımı psikolojik gerilim filmlerinden olan Obsesyon’da ise takıntılı bir adamın karanlık aşk hikâyesi konu ediliyor.

Yabancı Gerilim Filmleri: Kült Klasiklerden Modern Başyapıtlara

Eğlenceye açılan kapı olan TV+’tan yabancı gerilim filmlerini izleyebilirsin. Bu kategoride seni, Kore ve İspanya gibi ülkelerin yapımları bekliyor. İspanyol gerilim filmleri, kendine has atmosferiyle sinemaseverlerin beğenisini kazanıyor. Örneğin Fransa, İtalya ve İspanya ortak yapımı olan Herkes Biliyor’da gizemli bir kaçırılma öyküsü ele alınıyor. Kore gerilim filmleri arasında ise Karanlık Görev ve Parazit gibi yapımlar öne çıkıyor. Oscar ödüllü filmlerden biri olan Parazit’te birbirine benzese de farklı şartlarda yaşayan iki ailenin komedi, dram ve gerilim dolu ilişkileri anlatılıyor.

Merak Uyandıran En Yeni Gerilim Filmleri

Beyaz perde tutkunlarının merakla beklediği gerilim dolu filmler TV+’ta! Ayrıcalıklı TV+ dünyasında gerilim filmi önerileri arayanlara hitap eden pek çok seçenek yer alıyor. Burada seni, kült yapımlardan vizyona kısa süre önce giren filmlere kadar farklı alternatifler bekliyor. Örneğin yeraltı dünyasının kapısını aralayan yeni suç filmlerini izleyerek ekran karşısında geçirdiğin anlara heyecan katabilirsin. Suç gerilim filmlerinde birbirini alt etmek için mücadele eden rakipler yer alıyor. Karanlık planların ve silahların konuştuğu bu acımasız dünyada güçlü olan kazanıyor.

Aksiyonun Durmadığı Gerilim Filmleri

Aksiyonun bir an bile düşmediği gerilim filmlerini izlemek istiyorsan doğru adrestesin! TV+’taki aksiyon filmlerinde nefes kesen maceralara tanık olabilirsin. Bu yapımlarda tansiyonun bir an bile azalmadığı dövüş ve kovalamaca sahneleri yer alıyor. Karakterlerin zorlu anlarına yer veren gerilim hayatta kalma filmlerinde birbirinden çarpıcı olaylar meydana geliyor. Aşağıda her sahnesinde ayrı heyecan sunan aksiyon dolu polisiye gerilim filmlerinden bazılarını görebilirsin.

 • Suikast Treni
 • Barut Kokteyli
 • Adalet 2
 • İntikam Vakti
 • Kod 355
 • Komplo
 • Açık Pencereler

Film saatlerine eşlik eden bu yapımlarda karakterlerin psikolojik ve fiziksel güç savaşına şahit olunuyor. Birbirine üstünlük kurmaya çalışan düşmanlar arasında kıran kırana bir mücadele gerçekleşiyor. Bu mücadeleden galip olarak ayrılan taraf ise hayatta kalmayı, sevdiklerinin canını korumayı ya da düşmanlarından intikam almayı başarıyor.

Nefes Kesen Korku Gerilim Filmleri

TV+’tan kalp atışlarını hızlandıracak korku filmlerini seyredebilirsin. İzleyenlerin uzun süre etkisinden çıkamadığı gerilimli korku filmleri, sinemaseverleri bilinmezliklerle çevrili bir dünyanın içine çekiyor. Sürükleyici senaryoları ve etkileyici atmosferleriyle beyaz perde tutkunlarına unutulmaz deneyimler vadediyor. Gizemli gerilim filmlerinde birbirinden karanlık güçler yer alıyor. Kana susamış vampirler, vahşi yaratıklar ve paranormal varlıklar, ekran karşısındakilere korku dolu anlar yaşatıyor.

Gerilim dolu korku filmlerinde psikopat ruhlu kişilere de rastlayabilirsin. Toplumdan izole olan ve çeşitli saplantıları bulunan bu karakterler, karanlık amaçlarına ulaşmak için tehlikeli planlar yapıyor. Daha sonra hedeflerine sinsice yaklaşarak onların hayatını âdeta bir kâbusa çeviriyor. Kötücül karakterlere yer veren filmler arasında The Voices, Spiral: Testere Devam Ediyor, Çılgınlık ve O gibi yapımlar öne çıkıyor.

Bilim Kurgunun Sınırlarında Gerilim Filmleri

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan bilim kurgu filmleri TV+’ta! Gerilimi had safhaya çıkaran bu filmlerde genellikle gerçeküstü unsurlar yer alıyor. Sıra dışı evrenlerde geçen bilim kurgu yapımlarında uzayın gizemleri, metafizik güçler, zamanlar ve boyutlar arası yolculuk gibi konular işleniyor. Bu evrenlerde de tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi iyiler ve kötüler karşı karşıya geliyor. İzleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan gerilim temalı bilim kurgu filmlerinden bazıları şunlar:

 • Assassin's Creed
 • Yedinci Hayat
 • Zaman Döngüsü
 • Ölüm Uygulaması

Gerilimi maksimuma taşıyan filmler arasında kült yapımlardan olan Kelebek Etkisi de yer alıyor. Kelebek Etkisi’nde tesadüf eseri geçmişine dönen Evan Treborn’un travmatik çocukluğunda gerçekleştirdiği her değişimin farklı sonuçlara yol açtığına şahit olunuyor. Gerilimle bilim kurgu temalarını ustaca bir araya getiren filmin başrollerinde Ashton Kutcher ve Amy Smart gibi oyuncular bulunuyor.

Özgün Çekim Teknikleri ve Olay Örgüsü ile Öne Çıkan Gerilim Filmlerini TV+’ta İzle!

Birbirinden özgün detaylar içeren gerilim filmlerini, TV+ ile keyifle izleyebilirsin. TV+’taki dram gerilim filmlerinde en sevdiğin oyunculara da rastlayabilirsin. Örneğin gerilim temalı dram filmleri arasındaki Tehlikeli Oyun’da Russell Crowe ve Liam Hemsworth gibi isimler rol alıyor. Romantik gerilim filmlerini seviyorsan Demi Moore, K.J. Apa ve Sofia Carson’ın rol aldığı Songbird adlı yapımı da seyredebilirsin.

TV+’taki gerilim türündeki yapımlar arasında macera filmleri bulabilirsin. Gerilim macera filmlerinden biri olan Ocean’s Twelve hem oyuncu kadrosu hem de ilginç olay örgüsüyle öne çıkıyor. Brad Pitt, George Clooney, Bruce Willis, Matt Damon ve Julia Robert’s gibi yıldız isimlerin oynadığı filmin yönetmen kadrosunda Steven Soderbergh yer alıyor. Filmdeki azılı suç çetesi, tarihin en çarpıcı soygunlarından biri gerçekleştiriyor. Ocean’s Twelve gibi gerilim türündeki kült yapımları doyasıya izlemek için ilk 7 günü ücretsiz TV+ üyeliğini başlat!

Daha Fazla