Dram Filmleri

İnsan ruhunun derinliklerine inen, etkileyici ve düşündürücü hikayeler.

Duygu Dolu Yerli ve Yabancı Dram Filmleri

Sinemanın büyülü dünyasında duygusal bir yolculuğa çıkaran dram filmleri TV+’ta! Duygu dolu konuların ele alındığı bu yapımlarda aşk acısı, aile bağları, intikam ve pişmanlık gibi temalara odaklanılıyor. Yerli ve yabancı dram filmleri, izleyenlere bu konuları çarpıcı bir anlatımla aktarıyor. Hayatın içinden konuların etkileyici senaryolar aracılığıyla ekrana taşındığı bu filmleri doyasıya izlemek istiyorsan hemen şimdi ayrıcalıklarla dolu TV+ dünyasına katıl!

İzleyenleri Duygulandıran En Güzel Dram Filmleri TV+’ta!

İzleyenlerin hayatını değiştiren dram filmleri, sinemanın zihinlerde ve kalplerde iz bırakan yönünü yansıtır. Duygulandıran sahnelerin ekrana geldiği bu yapımlarda neredeyse tüm bireylerin hayatında karşılaşabileceği konular ele alınıyor. Gerçek yaşamdan esinlenilse de özgünlüğünü korumayı başaran ağır dram filmlerinde aşk, korku, aksiyon, komedi ve macera gibi temalar öne çıkıyor.

Adrenalinin bir an bile azalmadığı macera filmlerinde dram ögeleri de sıklıkla yer bulur. Örneğin neredeyse herkesin bildiği öyküye hayat veren Pinokyo filminde marangoz Gepetto’nun atölyesindeki en büyük hayali insana dönüşmek olan bir kuklanın hüzünlü macerası aktarılıyor. Dram temalı gerilim filmlerinde ise izleyiciler hem karakterlerin duygusal dünyasına hem de nefeslerin tutulduğu sahnelere tanık oluyor.

Aşk Temalı Romantik Dram Filmleri

Aşkın tüm engelleri aşabilen gücünü gösteren romantik dram filmlerini TV+’tan izleyebilirsin. Aşk filmleri; anlaşmazlıklar, hayatın getirdikleri ve dış etkenler nedeniyle yolları ayrılan çiftleri konu ediyor. Bu başyapıt niteliğindeki dram filmlerinde sadece aşkın güzelliklerini değil; aynı zamanda gerçek hayattaki zorluklar da işleniyor. Böylece sinema tutkunlarına derin, sürükleyici ve seyir zevki yüksek bir deneyim yaşatılıyor. Karakterlerin duygusal dünyası ustaca aktarıldığı için izleyicilerin filmdeki romantik akışa kendisini kaptırması ve âdeta bu ilişkilerin yakınında gibi hissetmesi mümkün oluyor.

Heyecan Dolu Aksiyon Dram Filmleri

Eğlenceye açılan kapı olan TV+’ta adrenalinin ve dramın uyum içinde bir araya geldiği aksiyon filmleri yer alıyor. Bu dram temelli aksiyon filmlerinde nefes kesen sahneler, izleyenleri derinden etkileyen duygusal konularla buluşuyor. Aşağıda bu iki temayı aynı anda başarılı bir şekilde işleyen filmlerden bazılarını görebilirsin.

 • Kadın Kral
 • 1917
 • Ava
 • Yakın Tehlike
 • Greenland: Son Sığınak
 • Şanslı Logan
 • Ip Man2
 • Kara Düzen
 • Midway
 • Bir Zamanlar Amerika'da

Dilersen TV+’tan bol aksiyonlu Türk dram filmlerini de seyredebilirsin. Bu yapımlar arasındaki Pek Yakında sayılabilir. Cem Yılmaz’ın hem yönetmenliğini hem başrolünü üstlendiği bu filmde hayatını korsan DVD'cilik ve beraberindeki bazı kanunsuz işlerle kazanan Zafer’in hikâyesi anlatılıyor.

Ekrana Kilitleyen Ödüllü Dram Filmleri

İzleyenleri âdeta ekrana kilitleyen ödüllü filmleri TV+’tan özgürce seyret! En prestijli törenlerde ödül alan bu yapımlarda komedi, aksiyon, bilim kurgu ve gerilim gibi temalar işleniyor. Örneğin En İyi Film Oscarı’nı kazanan ve Kore dram filmleri arasındaki Parazit, Kim-woo ve ailesinin sıra dışı öyküsüne yer veriyor. En iyi Görsel Efekt Oscar’ını alan Tenet’te ise uluslararası casusluk görevini yerine getirmeye çalışan bir kahramanın dünyayı kurtarabilmek için verdiği insanüstü savaş konu ediliyor.

Güldürürken Duygulandıran Komedi Dram Filmleri

Hem güldüren hem duygulandıran filmler arıyorsan doğru adrestesin! Üyelerine eğlenceli bir dünya sunan TV+’ta yer yer keyifli sahneler ve diyaloglar içeren duygusal dram filmleri de bulunuyor. Bu yapımlarda birbirinden absürt konulara ve karakterlerin trajikomik hayat hikâyelerine tanık olunuyor. İzlerken gözyaşlarının ve kahkahaların birbirine karıştığı filmlerden bazıları şöyle:

 • Fabelmanlar
 • Bir Kızla Tanıştım
 • Küçük Dedektif
 • Şanslı Logan
 • Felaket Sanatçı
 • Köpek
 • Kaptan Fantastik
 • Büyük Açık

Bu kategoride Türk sinemasından yapımlar da yer alıyor. Örneğin Karakomik Filmler’de tek hayali kırık dişini yaptırıp sevdiği kişiyle kavuşmak olan bir adamın hem hüzünlü hem eğlenceli öyküsü anlatılır. Absürt komedi temalı Limonata’da ise ölüm döşeğindeki babasını görmek için Makedonya’ya doğru yola çıkan Sakıp ve Selim’in macerası aktarılır.

Senaryosu ve Kurgusu ile Şaşırtan Dram Filmlerini TV+’ta İzle!

Avantajlarla dolu TV+’ta senaryosu ve kurgusu ile beğeni kazanan dram filmlerini izleyebilirsin. Bu kapsamda seni; dram temalı aksiyon, macera, komedi, gerilim ve korku filmleri bekliyor. Ayrıca savaş dram filmleri gibi tarihsel gerçekliklerle kurgusal dünyayı buluşturan yapımlar da yer alıyor. Aşağıda savaşın karanlık tarafını çarpıcı bir şekilde aktaran bazı filmlere dair detayları görebilirsin.

 • Yakın Tehlike: Güney Vietnam Savaşı’nın ele alındığı bu filmin yönetmen koltuğunda Kriv Stenders; başrollerinde ise Travis Fimmel ve Luke Bracey gibi isimler yer alıyor.
 • Direniş: Jonathan Jakubowicz’in yönettiği bu filmde bir pandomim sanatçısı olan Marcel Marceau’nun İkinci Dünya Savaşı’ndaki Fransız Direnişi’ne katılması konu ediliyor.
 • Çiçero: Serdar Akar’ın yönetmenliğini yaptığı ve Erdal Beşikçioğlu gibi usta oyuncuların rol aldığı Çiçero’da 2. Dünya Savaşı sırasında görev yapan bir casusun öyküsü anlatılıyor.

TV+’ta ünlü isimlerin rol aldığı ve gerilimin had safhaya ulaştığı suç filmleri de bulabilirsin. Mesela Martin Scorsese’in yönetmen koltuğunda oturduğu Köstebek’te Leonardo DiCaprio ve Matt Damon gibi oyuncular rol alıyor. En beğenilen dram gerilim filmlerini özgürce seyretmek için ilk 7 günü ücretsiz TV+ üyeliğini başlat!

Daha Fazla