Bilim Kurgu Filmleri

Hayal gücünün sınırlarını zorlayan, gelecekten kesitler sunan öyküler.

Büyük Beğeni Toplayan En Güzel Bilim Kurgu Filmleri

Gözünü kırpmadan izlemek isteyeceğin bilim kurgu filmleri TV+’ta! Sinema tutkunlarını başka evrenlere götüren bu yapımlarda uzay, teknoloji, zamanlar arası yolculuk ve ölümcül virüsler konu alınıyor. Ayrıca birbirinden karmaşık ve tehlikeli görevleri yerine getirmeye çalışan karakterlerin nefes kesen macerasına tanık olunuyor. Adını kült yapımların arasına yazdıran ve yeni bilim kurgu filmlerini doyasıya izlemek istiyorsan hemen şimdi TV+’a üye olabilirsin.

Heyecanın Hiç Bitmediği Türkçe Dublaj Bilim Kurgu Filmleri

Ekran başında geçirdiğin anlara heyecan katmak istiyorsan TV+’taki bilim kurgu filmlerini izleyebilirsin. Bilimle teknolojinin harmanlandığı bu macera filmleri, sinema tutkunlarına âdeta bir beyin jimnastiği yaptırıyor. Örneğin insanlığın en çok merak ettiği konular arasındaki uzaya dair konular ilgini çekiyorsa bu yapımlar tam sana göre. Üstelik altyazı takip etmeyi sevmiyorsan bilim kurgu temalı filmleri Türkçe dublajlı da seyredebilirsin. Böylece zihnin sınırlarını zorlayan ve adrenalini maksimuma çıkaran bilim kurgu uzay filmlerini, hiçbir ayrıntısını kaçırmadan izlemen mümkün hâle gelir.

Mutlaka İzlenmesi Gereken Bilim Kurgu Filmleri TV+’ta!

Eğlenceye açılan kapı olan TV+’ta bilim kurgu filmi izlemek isteyenlere yönelik pek çok seçenek yer alıyor. Mesela burada ilginç konularla tüyler ürperten sahneleri ustaca bir araya getiren korku filmleri bulabilirsin. Bilim kurgu korku filmlerinde genellikle insanların mutasyona uğrayan canlılar ile mücadelesi anlatılıyor. Ayrıca burada insanlarla sıra dışı varlıkların mücadelesini anlatan bilim kurgu savaş filmleri de yer alıyor. Bilim kurgu filmleri kategorisinde seni; aksiyon, gerilim ve fantastik temalı yapımlar bekliyor.

Temposu Yüksek Bilim Kurgu Aksiyon Filmleri

Temponun bir an bile düşmediği bilim kurgu aksiyon filmleri TV+’ta! Adrenalinin sınırlarını zorlayan aksiyon filmlerinde iyilerle kötüler arasındaki amansız kovalamaca ekrana yansıyor. Ayrıca bu yapımlarda mutasyona uğrayan canlılar, teknolojinin karanlık yüzü, dünyayı ele geçirmeye çalışan uzaylılar ve kıyamet sonrasında ortaya çıkan distopyalar da konu ediliyor. Bu konuların işlendiği bilim kurgu aksiyon filmlerinden bazıları şunlar:

  • Başlangıç
  • Koloni
  • Başlat: Ready Player One
  • Yıldızlararası
  • Jüpiter Yükseliyor
  • Earth Rescue Days
  • Ölüm Pençeleri
  • Ölüm Makinesi

Bilim kurgu türünde farklı ülkelerin öne çıkan yapımlarını görebilirsin. Örneğin Kore bilim kurgu filmleri arasındaki Virüs, Seul’ün kenar mahallelerinde ortaya çıkan korkunç bir salgını konu alıyor. Çin yapımı olan Earth Rescue Day’de ise dünya gezegenini yok eden uzaylı deve karşı savaşan bir gencin hikâyesi anlatılıyor.

Gerilim Dolu Bilim Kurgu Filmleri

İzlenecek ne varsa hep bir fazlasını sunan TV+’ta gerilimi had safhaya çıkaran bilim kurgu filmlerine rastlayabilirsin. Ekran karşısında sakin durmakta zorlanacağın gerilim filmlerinde birbirinden ilginç konular ele alınıyor. Örneğin bir video oyunu serisinden uyarlanan Assassin's Creed’de gizli suikastçı soyundan geldiğini öğrenen Callum Lynch’in macerasına tanık olunuyor. Bir başka gerilim dolu bilim kurgu filmi olan Yedinci Ev’de ise herkesin tek çocuk dünyaya getirebildiği yeni dünya düzeninde yasalara aykırı olarak yaşamını sürdüren 7 kız kardeşin hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor.

Farklı Evrenlere Götüren Fantastik Bilim Kurgu Filmleri

TV+’ta sinemaseverleri farklı evrenlere doğru yolculuğa çıkaran fantastik filmler sunuluyor. Bol maceralı fantastik bilim kurgu filmlerinde süper kahramanların ilham ve heyecan verici hikâyeleri anlatılıyor. Süper güçlerini bilimden ve teknolojiden alan bu karakterlere insanlığı, dünyayı yok etme planları olan kötülere karşı koruma misyonu yükleniyor. İyilerle kötüler arasında yaşanan kıran kırana çarpışmalara yer veren bilim kurgu filmlerini TV+’tan izle!

İzleyenleri Ekrana Bağlayan Ödüllü Bilim Kurgu Filmleri

Ayrıcalıklarla dolu TV+ dünyasında bilim kurgu film önerileri arayanlara yönelik pek çok alternatif yer alıyor. Bu kapsamda hem gizli bir hazine gibi keşfedilmeyi bekleyenler iddialı yapımlar hem de ödüllü filmler bulunuyor. Aşağıda en prestijli törenlerde ödül alan bazı bilim kurgu filmlerini görebilirsin.

  • Yerçekimi: Yönetmen koltuğunda Alfonso Cuarón; başrollerinde ise Sandra Bullock ve George Clooney’in yer aldığı Yerçekimi, aynı gecede farklı kategorilerde toplamda 7 Oscar ödülü kazandı.
  • Örümcek Adam: Örümcek Evreninde: Örümcek Adam: Örümcek Adam Evreninde, En İyi Animasyon Film Oscar’ını ve Altın Küre En İyi Animasyon Filmi ödülünü aldı.

Dram temalı bilim kurgu filmi Arrival ise Oscar ve BAFTA törenlerinde en iyi ses kurgusu dalında ödül almaya hak kazandı. Yıldız isimlere, sürükleyici senaryolara ve seyir zevki yüksek sahnelere yer veren bu filmleri TV+’tan izleyebilirsin.

Unutulmaz Bilim Kurgu Film Serilerini TV+’ta İzle!

Hiç kaçırmadan izlemek istediğin bilim kurgu film serilerini TV+’ta bulabilirsin. Adını efsanevi yapımlar arasına yazdıran bu filmlerde genellikle aynı karakterlerin yeni maceralarına yer veriliyor. Böylelikle sinema tutkunları, iç içe geçen olay örgüsünü kesintisiz takip etme şansı buluyor. Bu türden filmlerden biri olan Blade Runner’da replikant adı verilen insansı robotları avlayan polis Rick Decard’ın yaşadıkları anlatılıyor. Serinin devam filmi olan Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı’nda ise Los Angeles Polis Departmanı'nda görev yapan K ve Rick’in insanlığı tehlikeye atan bir kaosu önlemek için verdiği mücadele konu ediliyor.

Arzu edersen TV+’tan zamana meydan okuyan Superman serisindeki filmleri de izleyebilirsin. İnsanlığın koruyucusu olan Superman, eski düşmanlarıyla tekrar karşı karşıya geliyor. Kötülerin her zamankinden daha tehlikeli olan korkunç planlarını engellemeye çalışıyor. Brandon Routh ve Kevin Spacey gibi isimlere yer veren bu film, fantastik atmosferiyle hem çocuklar hem yetişkinler tarafından keyifle izleniyor. Yediden yetmişe hitap eden bilim kurgu filmlerinin tadını çıkarmak için ilk 7 günü ücretsiz TV+ üyeliğini başlat!

Daha Fazla