Korku Filmleri

Ürpertici sahnelerle dolu, adrenalin ve korku dolu bir sinema deneyimi.

Kaçırmaman Gereken Yerli ve Yabancı Korku Filmleri

Tüyler ürperten korku filmleri, TV+ dünyasında seni bekliyor! Yerli ve yabancı korku temalı yapımlarda karanlık evrenlere geçiliyor. Bu evrenlerde lanetli ruhlar, kana susamış psikopatlar ve doğaüstü varlıklar yer alıyor. Kötü amaçlara hizmet edenler, insanlara musallat olarak ölümcül planlarını gerçekleştirmeye çalışıyor. Kurban rolündeki karakterler ise hayatta kalmak için amansız bir mücadele veriyor. İstemsizce nefesini tutmana neden olacak korku filmlerini, izlemek istediğin ne varsa hep bir fazlasını sunan TV+’ta bulabilirsin.

Yerinden Sıçratan Türkçe Dublaj Korku Filmleri

İzlerken yerinden sıçrayacağın en güzel korku filmleri TV+’ta! Korku türünde hem Türk filmleri hem de dünya sinemasından yapımlar yer alıyor. Türk korku filmleri arasında Sir-Ayet, Mühr-ü Musallat: Perihan ve Magi gibi yapımlar bulunuyor. Arzu edersen yabancı korku filmlerini de izleyebilirsin. Üstelik altyazı takip etmek istemiyorsan korku temalı yapımları TV+’tan Türkçe dublajlı olarak seyretme şansın da bulunuyor. Böylece her sahnesi gerilim dolu olan bu filmleri, hiçbir anını kaçırmadan seyredebilirsin.

İzlerken Gerilmene Neden Olan En Yeni Korku Filmleri TV+’ta!

Ekran karşısında olduğun anların heyecanını artırmak istiyorsan doğru adrestesin! TV+’taki psikolojik korku filmlerini seyrederek günlük hayatın monotonluğundan birkaç saatliğine uzaklaşabilirsin. Bu kapsamda seni, korku temalı bilim kurgu filmleri gibi pek çok seçenek bekliyor. Bilim ve teknolojinin karanlık yüzünü yansıtan bu yapımlarda uzaylılar, mutasyona uğrayan canlılar ve tehlikeli insansı robotlar yer alıyor. Örneğin zombi korku filmleri arasında Zombieland 2’de kıyameti andıran bir atmosferde yolları kesişen dört arkadaşın macerası konu ediliyor. Öte yandan, bu kategoride gerilim ve komedi gibi temalara sahip korku yapımları da yer alıyor.

Macera Dolu Aksiyon Korku Filmleri

Hayatına macera katacak korku filmlerini TV+’ta bulabilirsin. Korku temalı macera filmlerinde genellikle hayatta kalmaya çalışan karakterlerin devasa yaratıklarla mücadelesine odaklanılıyor. Mesela bu yapımlar arasındaki Anaconda’da dev yılandan kurtulmaya çalışan bir grup insanın hikâyesi anlatılıyor. 47 Metre Derinde: Kafes filminde ise su altı dalışında yanlışlıkla klostrofobik bir labirente giren dört arkadaşın vahşi köpek balıklarına yem olmamak için verdiği yaşam savaşı anlatılıyor.

Her Dakikası Gerilim Dolu Korku Filmleri

Korku filmlerinde ölümcül yaratıklar ve paranormal olaylar gibi psikolojik gerilim unsurları öne çıkıyor. Tansiyonun bir an bile düşmediği bu filmleri izlerken yerinde durmakta zorlanabilirsin. Zira gerilim filmlerinin her sahnesinde birbirinden ürpertici ve merak uyandırıcı olaylar ekrana yansıyor. TV+’tan izleyebileceğin korku temalı gerilim filmlerinden bazıları şöyle:

  • Kötü Tohum
  • Seni Görüyorum
  • O
  • Kâbus Evi
  • Cehennem Festivali
  • Çılgınlık
  • Evdeki Düşman: Başlangıç

Burada farklı ülkelerin korku kategorisindeki yapımlarını görebilirsin. Örneğin Zombi Ekspresi, Kore korku filmleri arasında yer alıyor. İzledikten sonra uzun süre etkisinden çıkamayacağın Dabbe: Zehr-i Cin ve Dabbe: Cin Çarpması ise Türk yapımı cinli korku filmlerinden yalnızca bazıları.

Gülmeni Sağlayacak Korku Komedi Filmleri

Hem eğlendiren hem de korkutan filmler TV+’ta! Korku komedi filmleri, karanlık olaylara mizahi bir yönden yaklaşıyor. Absürt konuların ve sıra dışı karakterlerin yer aldığı bu yapımlarda gerilim unsurlarıyla güldürü ögeleri bir araya getiriliyor. Zombi istilaları, hayalet hikâyeleri ya da vampir temaları, komik ve ironik bir bakış açısıyla ele alınıyor. Mesela Mutlu Canavarlar Ailesi gibi korku animasyon filmlerinde bu türe hâkim olan klişeler tiye alınıyor. Yani korku temalı komedi yapımları, sinemaseverlere birden fazla duyguyu aynı anda yaşatmayı başarıyor.

İzleyenleri Etkisi Altına Alan Ödüllü Korku Filmleri

TV+’ta sinema tutkunlarının aklında ve kalbinde iz bırakan gerilim dolu ödüllü filmlere rastlayabilirsin. Bu kategoride her sahnesinde tansiyonun biraz daha arttığı Diriliş öne çıkıyor. Oscar ödüllü korku filmleri arasında sayılan bu yapımın yönetmen koltuğunda Alejandro González Iñárritu; başrollerinde ise Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy gibi isimler yer alıyor. Pek çok önemli festivalden ödülle dönen bir film olan Saplantı ise karanlık atmosferiyle diken üstünde bir izleme deneyimi vadediyor.

Korku Filmlerinin Kült Karakterleri ile TV+’ta Buluş!

Eğlenceye açılan kapı olan TV+’taki korku temalı macera, fantastik, komedi aksiyon filmlerinde ekranda görmeyi en çok sevdiğin oyuncularla karşılaşabilirsin. Dünyaca ünlü korku filmi karakterlerine yer veren yapımlardan bazıları şunlar:

  • Spiral: Testere Devam Ediyor: Testere, maskeli korku filmleri denildiğinde ilk akla gelenler arasında. Söz konusu serinin devam filmi olan Spiral: Testere Devam Ediyor’da Chris Rock ve Samuel L. Jackson gibi oyuncular rol alıyor.
  • Kara Kule: 11 yaşındaki Jake Chambers ile silahşör Roland Deschain’in Siyah Giyen Adam’a karşı verdiği savaşı anlatan Kara Kule’nin oyuncu kadrosunda Idris Elba ve Matthew McConaughey gibi isimler bulunuyor.
  • Karanlık Gölgeler: Tim Burton’ın yönettiği Karanlık Gölgeler filminde Johnny Depp, Michelle Pfeiffer ve Eva Green gibi oyuncular yer alıyor.

TV+’tan ünlü oyuncuların hayat verdiği karakterlerin farklı mekânlarda geçen senaryolarda rol aldığı korku filmlerini izleyebilirsin. Örneğin orman korku filmleri arasındaki Öldürme Zemini’nde günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için doğa kampı yapmaya giden bir çiftin başına gelen esrarengiz olaylar anlatılıyor. Karanlık bir dünyanın kapısını aralayan bu korku filmlerini doyasıya izlemek için hemen şimdi ilk 7 günü ücretsiz TV+ üyeliğini başlat!

Daha Fazla