Semerkand TV Programlarını TV+’ta Canlı İzle

Ayrıcalıklarla dolu TV+’ta Semerkand TV’yi dilediğin yerden canlı izle! Bu kanalda dinî konular hakkında bilgi verilen ve sohbet edilen programlar ekrana geliyor. Ayrıca Semerkand TV’de gündeme yansıyan en son gelişmelerin aktarıldığı haber bültenleri de yayımlanıyor. Hem maneviyatı güçlendiren hem de Türkiye’de ve dünyada olup bitenleri ekrana taşıyan Semerkand TV’yi canlı izlemek istiyorsan hemen şimdi TV+ dünyasına katılabilirsin.

Yaşama ve Dine Dair Programları Semerkand TV Canlı Yayını ile Takip Et

Yaşama ve dine dair konuları içeren programlar izlemek istiyorsan Semerkand yayın akışında aradığını rahatlıkla bulabilirsin. Zira bu kanalda uzman konuklar eşliğinde bahsi geçen konuların ele alındığı pek çok program yer alıyor. Aşağıda Semerkand TV’yi canlı izlerken rastlayabileceğin bazı programları görebilirsin.

  • Mesneviden Dersler: Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu’nun sunduğu bu programda Mesnevi’nin bireylerin yaşam yolculuğuna ışık tutan öğütleri irdeleniyor.
  • Delail’Ül Hayrat: Bu programda Kur'anı Kerim’deki ayetler, anlamlarıyla beraber bölüm bölüm okunuyor.
  • Teneffüs: Eğlenceli ve öğretici bir program olan Teneffüs’te çocuklara bazı sorular yöneltiliyor.
  • Kısası Enbiya: Hakan Öner’in sunduğu Kısası Enbiya’da peygamberlerin hayat dersi niteliğindeki öğütlerinden bahsediliyor.
  • Hacegan Sohbetleri: Hacegan Sohbetleri’nde Türkiye’nin farklı yerlerindeki tarihî medreselerde, şehirlerin manevi mimari eserleri ve dinin güzellikleri, hocaların hoş sohbetleri eşliğinde izleyenlere anlatılıyor.

Semerkand TV çocuk kuşağında dinî konuların daha sade ve eğlenceli bir dille anlatıldığı Neşeli Petek gibi yapımlar ekrana yansıyor. Ayrıca bu kanalda hayatın içinden konuları ele alan belgeseller de yayımlanıyor. Örneğin Ulu Cami belgeselinde bu tarihî yapının ve Anadolu'nun 40 başkentinin geçmişine iniliyor. Beş Vakit Bir Şehir adlı belgesel tadındaki programda ise Türkiye’nin birbirinden güzel kentlerine doğru keyifli bir yolculuğa çıkılıyor.

Gündemdeki Gelişmeleri Semerkand TV Canlı Yayınları ile Öğren

Basına yansıyan güncel gelişmeleri anbean takip etmek istiyorsan Semerkand TV’deki günün haber programlarını izleyebilirsin. Farklı saatlerde gerçekleşen haber bültenlerinde seyircilere yurt içinde ve sınırların ötesinde yaşanan olaylar aktarılıyor. Semerkand canlı yayınında saatler 13.00’ı gösterdiğinde gün ortası haberleri başlıyor. Haftanın her günü 19.00’da ise Ana Haber bülteni ekrana geliyor. Bu bültenlerde siyasetten ekonomiye, kültür sanattan hava ve yol durumuna kadar farklı konulara mercek tutuluyor.

Semerkand TV TV+'ta Kaçıncı Kanalda?

TV+’tan Semerkand TV canlı yayınını izlemek için kanal listesinde 209. sıraya gelebilirsin. Arzu edersen seyir zevki yüksek programların yayımlandığı Semerkand TV’yi favori kanallarının arasına da ekleyebilirsin. Bu işlem için öncelikle TV+ kumandasında yeşil tuşa basmalısın. Daha sonra ilgili kanalın üzerindeyken sarı renkli tuşa basarak favorileme işlemini kısa süre içinde gerçekleştirebilirsin.

Semerkand TV Ne Zaman Kuruldu?

Semerkand TV, yayın hayatına 2010 yılında başladı. Farklı yaş gruplarına yönelik dinî programların yayımlandığı bu kanal, kendine özgü yayın anlayışı ve geniş program yelpazesi sayesinde yediden yetmişe izleniyor.

Semerkand TV Yayın Akışını TV+'ta Takip Et!

Üyelerine avantajlı özellikler sunan TV+’tan Semerkand yayın akışını anbean takip edebilirsin. Zira TV+, güncel yayın akışı listesinde en çok seyredilen kanalların günlük ve haftalık programlarını özet bilgiler eşliğinde gösterir. Böylece favori programlarını, belgesellerini ya da dizilerini hiç kaçırmadan izleyebilirsin. Dilediğin yerden Semerkand TV’yi canlı izlemek ve sevdiğin programları daima özgürce takip etmek için ilk 7 günü ücretsiz TV+ üyeliğini başlat!

Daha Fazla