NBA’de Sezon Yeniden Başladı!

Basketbol heyecanı 14.99 TL'den başlayan fiyatlarla TV+'ta!

Covid-19 salgını nedeniyle Amerikan Basketbol Ligi’ne (NBA) 11 Mart tarihinde ara verilmişti. Yapılan son değerlendirmelerin ardından 2019-2020 NBA sezonunun kalan maçlarına 30 Temmuz’dan itibaren devam edilme kararı alındı. Basketbolseverlerde büyük heyecan yaratan bu gelişme ile birlikte NBA maçlarının çoşkusu devam edecek.
 
 Kalan NBA Maçlarının Heyecanı TV+’ta Yaşanacak
 
2019-2020 NBA sezonunun kalan kısmının 30 Temmuz itibarıyla devam edeceğinin duyurulması üzerine Türkiye’deki basketbolseverler ‘’NBA maçları hangi kanalda?’’ sorusunun yanıtını merak etmeye başladılar. NBA TV gibi TV+’ta yer alan kanallar üzerinden NBA heyecanına ortak olabilirsiniz. Sezonun kalan maçlarını canlı olarak TV+ üzerinden izleyebilirsiniz. 

Covid-19 Salgını Sebebiyle NBA’a Ara Verilmişti
 
Covid-19 salgınından tüm spor branşları olduğu gibi NBA de etkilenmişti. Salgının hızlı bir şekilde yayılmaya başlaması ile birlikte NBA yetkilileri bir araya gelmiş ve NBA maçlarını erteleme kararı almıştı. Alınan kararın ardından ise NBA maçlarının ne zaman başlayacağı basketbolseverler merak edilmeye başlanmıştı.
 
 NBA Maçlarının Heyecanı Kaldığı Yerden Devam Ediyor
 
NBA yetkilileri yaptıkları son durum değerlendirmesinin ardından 2019-2020 NBA sezonunun 30 Temmuz itibarıyla kaldığı yerden devam edeceğini duyurdu. Yapılan duyuruya göre NBA maçları Florida eyaletinin Orlando kentindeki ESPN Wide World Spor Kompleksi’nde devam edecek. Öte yandan yapılan duyurunun ardından NBA takımları çalışmalarına başladı.
 
 Bazı NBA takımlarında çok sayıda oyuncunun Covid-19 testi pozitif çıktı. Bu yüzden NBA yönetimi ligi 22 takımla devam ettirme kararı alındı. Alınan bu karar doğrultusunda NBA liginin kalan kısmında 22 takım normal sezon bitimi için 8’er karşılaşmaya çıkacak. Doğu konferansından 9, batı konferansından ise toplamda 13 takım bu süre zarfında mücadele edecek. Normal sezon tamamlandığında ise her iki konferansta da ilk 7 sırada bulunan ekipler direkt olarak NBA play-off’larına katılmaya hak kazanacak. Öte yandan 8. ve 9. takımlar arasında 4 ya da daha az galibiyet farkı olması durumunda play-off’lara dahil edilecek diğer NBA takımlarının seçilmesi için play-in turnuvası yapılacak. Play-off’larda toplam 16 takım yer alacak ve son maçlar neticesinde 2019-2020 NBA sezonu 13 Ekim tarihinden önce tamamlanacak.


Paketleri keşfet

TV+'a gelin, 29.90'dan başlayan fiyatlarla TV keyfini doyasıya sürün!


Kendinize uygun bir TV+ paketi seçip hemen izlemeye başlayın!