League of Legends 2020 Şampiyonası'nda grup aşaması tamamlandı!

E-Spor'a dair her şey TV+'ta!

League of Legends’da dünyanın en iyisini belirlemek için, bölgesel liglerin en iyilerinin yarıştığı Dünya Şampiyonası etkinliğinde sona gelindi. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımların çeyrek finale çıktığı aşamada, heyecan 15 - 18 Ekim arasında başlayacak.

Kuzey Amerika bölgesi (LCS) Grup Aşaması’nda 3 takım ile temsil edildi. Team Liquid ve FlyQuest gruplarını galibiyetlerle tamamlasa da bunlar onları çeyrek finale çıkaramadı. Bölge şampiyonu TSM ise galibiyet kazanamadan seriyi tamamladı. Üç LCS temsilcisi için de şampiyona burada bitmiş oldu. Şampiyonaya Güney Kore bölgesinden ise (LCK) 3 takım geldi ve bu üç ekip de adını çeyrek finale yazdırdı. DAMWON Gaming ve GEN.G Esports gruplarını lider olurken, DRX de ikinci sıradan çeyrek final biletini almış oldu.

Çin ve Avrupa’dan Birer Kayıp
Şampiyonanın son iki zaferini kazanan Çin bölgesi (LPL) bu yıl gruplarda 4 takım ile yarıştı. Suning, JD Gaming ve Top Esports adını çeyrek finale yazdırırken; LGD Gaming, C grubunu 3. sırada tamamladı ve şampiyonadan ayrılmak durumunda kaldı.

Buna benzer bir durumu Avrupa takımları da yaşadı. 3 takım ile şampiyonada yarışan Avrupa bölgesi (LEC) çeyrek finale iki temsilci yolladı. G2 Esports ve Fnatic şampiyonaya devam ederken, Rogue grubu yarışlara veda etti.

Çeyrek Final heyecanı 4 gün sürecek
Çeyrek final maçları 15 Ekim’de başlayacak. Burada karşılaşacak takımların eşleşmeleri belli oldu. Bütün maçlar saat 13.00’da başlayacak:

15 Ekim: DAMWON Gaming - DRX
16 Ekim: Suning - JD Gaming
17 Ekim: Top Esports - Fnatic
18 Ekim: Gen.G - G2 Esports 

Beş maç üzerinden oynanacak serileri kazananlar yarı finale çıkacak. 24 Ekim-25 Ekim’de oynanacak yarı finalleri kazanan iki takım 31 Ekim’de de finalde yarışacak. Karşılaşmalar lolespor.com adresinden canlı izlenebilecek.