İstanbul’da şampiyon Hamilton!

Formula 1'e dair her şey TV+'ta!

9 yıl aradan sonra düzenlenen ve büyük bir heyecana sahne olan Türkiye Grand Prix’inde ilk sıra Mercedes’in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton’ın oldu. Hamilton bu birincilikle Formula 1 pilotlar klasmanında şampiyon olmayı başardı.
 
KÖTÜ BAŞLANGIÇ İYİ SON
Yağmurun da etkisiyle olaylı başlayan yarışta, favori pilotların bir çoğu arka sıralara düştü. Yarış başında 6. sırada başlayan Lewis Hamilton ilerleyen turlarda ilk sırayı aldı ve pozisyonunu korumayı başardı. İkinci sırayı Racing Point takımından Sergio Perez alırken, üçüncü sıra Ferrari’nin tecrübeli pilotu Sebastian Vettel’in oldu. Lewis Hamilton bu şampiyonlukla toplamda 7’inci pilotlar şampiyonluğunu elde etti ve efsane pilot Michael Schumacher’in rekorunu egale etti.
 
FERRARİ’DEN İLK PODYUM
Uzun yıllardır büyük sorunlar yaşayan ve eski günlerini arayan Ferrari, İstanbul Park’ta adeta yeniden doğdu. Yarış başında iyi bir atak yapan Sebastian Vettel dördüncü sıraya kadar yükseldi. Ferrari’nin diğer pilotu Charles Leclerc 14’üncü sıraya kadar gerilediği yarışta harika bir performans gösterdi. Genç pilot 3’üncü sıraya kadar yükseldiği yarışta son saniye yaptığı hata ile yerini takım arkadaşı Sebastian Vettel’e kaptırdı ve dördüncü oldu. Sebastian Vettel’in üçüncülüğüyle Ferrari bu sezondaki ilk podyumunu elde etti.