Houston'dan şaşırtan takas!

NBA'e dair her şey TV+'ta!

NBA’de yeni sezon yaklaşırken, basketbol severleri şaşırtan bir takas gerçekleşti. Houston Rockets, yıldız oyuncusu Russell Westbrook’u John Wall ve birinci tur draft hakkı karşılığında Washington Wizards‘a takas etti.
 
NBA’de takımlar yeni sezon için takımlarını kurmaya devam ediyor. Rotasyonlarını geliştiren ve ilk 5’lerini güçlendiren takımlar şampiyonluk için mücadele edecek kadrolar kurmak istiyor. Houston Rockets bu bağlamda yıldız oyuncusu Russell Westbrook’u John Wall ve birinci tur draft hakkı karşılığında Washington Wizards‘a takas etti. Bu takas NBA hayranlarını şaşırtsada Westbrook'un takımdan takasını istemesi sonucu bu takasın gerçekleştiği konuşuluyor. Mutsuzluğunu yönetime bildiren Westbrook'un isteği üzerine  Houston Rockets yönetiminin böyle bir hamle yaptığı çıkan söylentiler arasında.
 
2017 MVP’Sİ 
2017 yılında MVP seçilen Westbrook, geçtiğimiz yıl normal sezonda 27.2 sayı, 7.9 ribaund ve 7.0 asist ile oynamıştı. Yaşadığı sakatlık sebebiyle 2019-20 sezonunun tamamını kaçıran John Wall ise, 2010 NBA Draftında Washington Wizards tarafından 1. sırada draft edilmişti.