Philadelphia – Miami serisi öncesi dikkat çeken 5 nokta!

5

"SÜREÇ" İŞE YARADI

Eski takım başkanı Sam Hinkie'nin uzun yıllar planladığı "The Process" sonunda sonuç verdi. 2014'te başlayan "tanking" ile (yüksek draft hakkı için bilerek maç kaybetme) bugüne dek gelen draft seçimleri, ortaya harika bir sonuç koydu ve Philly bu sezon 52 maç kazandı. 2014'te Joel Embiid, 2015'te Jahlil Okafor (Brooklyn'e takas edildi), 2016'da Ben Simmons ve 2017'de de Markelle Fultz seçildi. Joel Embiid All-Star oldu, Simmons Yılın Çaylağı ödülüne çok yakın, Fultz ise neredeyse tüm sezonunu sakat geçirdi, fakat oynadığı maçlarda kumaşının ne kadar iyi olduğunu gösterdi (En genç triple-double yapan oyuncu olmayı başardı)

4

SIXERS PLAYOFF'A SICAK GİRİYOR

Bir organizasyon rekoru olarak sezonu 16 maç üst üste kazanarak bitiren 76ers, en son maçını 13 Mart'ta Indiana Pacers'a kaybetmişti. Bu galibiyetlerin 13'ü playofflara katılamayan takımlara karşı gelse de, etkileyici bir rekor.

3

BİR SENE ARADAN SONRA DÖNDÜLER

Miami, geçtiğimiz sezon 11-30 başladığı seneyi 30-11'le kapatıp playofflara girmenin eşiğinden geçmişti, fakat bu son maça kalacak kadar ince bir hesaptı ve gerçekleşememişti. Bu sezon tekrar Dwyane Wade'li kadrosuyla Heat, playofflara döndü ve genç Philly'ye karşı neler yapacakları merak ediliyor.

2

EMBIID - WHITESIDE KAPIŞMASI

Joel Embiid ve Hassan Whiteside, normal sezonda karşı karşıya gelişlerinde Twitter üzerinden birbirlerine (Embiid daha ağırlıklı olmak üzere) sataşıyorlardı. Embiid, ısrarla Whiteside'ın "yumuşak" olduğunu iddia ediyor, Whiteside ise Embiid'i "sağlıklı kalamayışıyla" vuruyordu. O yüzden ikilinin karşı karşıya geldiği, özellikle de playoff atmosferinde olacak bu maçlarda kendilerini ayrı bir şekilde izleyebiliriz.

1

SIXERS KADROSU YENİ BİR ORTAMDA

Philly ekibinden Furkan da dahil olmak üzere tam 9 oyuncu, kariyerlerinde ilk kez bir playoff serisine giriyor olacak. Bu ortamın kendilerini ne derecede, ve ne yönde etkileyeceklerini hep birlikte izleyeceğiz.