TV+ işbirliğiyle Filmekimi Başlıyor!

Sonbaharın en beğenilen sinema aktivitesi Filmekimi, her yıl olduğu gibi, dünya festivallerinde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş ve merakla beklenen yeni yapımları içeren programıyla İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen Filmekimi, TV+ işbirliğiyle, 4-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonun yanı sıra 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18 22 Ekim’de ise İzmir’de sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek.
Filmekimi, TV+ işbirliğiyle, 4-13 Ekim tarihlerinde İstanbul’da 10 gün sürecek bir maratonun yanı sıra 11-15 Ekim’de Ankara’da, 18 22 Ekim’de ise İzmir’de sinemaseverlere yılın en iyi ve en güncel filmlerini sunmaya devam edecek.
3 Ekim Perşembe akşamı saat 21:30’da Atlas Sineması’nda açılış filmi Joker ile başlayacak olan Filmekimi’nde toplam 63 film yer alıyor.
Sinemaseverler Filmekimi’ni İstanbul Beyoğlu’nda Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, Nişantaşı’nda Cinemaximum City’s ve Kadıköy’de Rexx Sineması’nda ve Kadıköy Sineması’nda, Ankara’da Cinemaximum Cepa, İzmir’de Cinemaximum Konak Pier’de takip edebilecek.
Sesli betimleme teknolojisi sunan ve tüm operatör aboneleri için ücretsiz sunulan Hayal Ortağım uygulaması ile etkinlik kapsamında öne çıkan filmler görme engellilerle de buluşacak.
Filmekimi ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayın. filmekimi.iksv.org