Kral Şakir türkçe izle hd izle Kral Şakir türkçe izle hd izle

Kral Şakir

En eğlenceli animasyon filmleri TV+’ta!

Abone Ol
‘’Kral Şakir’’ adlı çizgi dizi son yıllarda Türkiye’deki çocukların en çok sevdiği çizgi filmler arasında yer alıyor. Yayınlandığı ilk yıldan itibaren büyük bir ilgiyle karşılanan Kral Şakir, daha sonra beyaz perdeye de taşındı. ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’ adlı animasyon filmi hem çocuklar hem de ebeveynler tarafından oldukça beğenildi. Bu animasyon filmini ilk kez seyretmek ya da tekrar seyretmek isteyenler için ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’’nı TV+ olarak çocuk içeriklerine dahil ettik.
 
 Hem çocuklarının ne izlediğini merak eden ebeveynler, hem de çocuklar Kral Şakir ile ilgili detayları merak ediyor. Biz de TV+ olarak Kral Şakir hakkında bilgi almak isteyenler için bilgilendirici bir yazı hazırladık. Öncelikle Kral Şakir hakkında sıklıkla sorulan soruları yanıtlayacağız. Ardından ise ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’ adlı animasyon filmi hakkındaki detaylara değineceğiz.
 
Kral Şakir Hakkında Sıklıkla Sorulan Sorular
 
 
Kral Şakir ile ilgili en çok sorulan soruların bazıları ve yanıtları aşağıdaki gibi sıralanabilir: 
 
●      Kral Şakir Kimdir?

 Kral Şakir, ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’ adlı animasyon filminin baş karakteridir. Filmin konusu Kral Şakir ve yakınlarının maceralarından meydana gelmektedir.
 
●      Kral Şakir Hangi Hayvandır?

 Kral Şakir sürekli şapka takan bir aslan karakterdir.
 
●      Kral Şakir Yerli mi?

 Kral Şakir yerlidir. Türk yapımı animasyonlar arasında yer almaktadır.
 
 
●      Kral Şakir’i Kim Yaptı?

 Kral Şakir, ilk kez Cartoon Network Türkiye için Grafi2000 tarafından yapılan bir çizgi filmdir. Kral Şakir: Oyun Zamanı filminin yönetmenleri Haluk Can Dizdaroğlu ve Berk Tokay’dır.
 
●      Kral Şakir Ne Zaman Başladı?

 Kral Şakir çizgi film serisi ise 16 Mayıs 2016 tarihinde yayına girmiştir. Kral Şakir: Oyun Zamanı adlı animasyon filmi ise 11 Mayıs 2018 yılında sinemalarda gösterime girmiştir.
 
●      Kral Şakir’i Kim Seslendiriyor?

 Kral Şakir, Mustafa Oral tarafından seslendirilmektedir.
 
 
●      Kral Şakir’in Annesinin Adı Ne?
 
 
Kral Şakir’in annesinin adı Kadriye’dir. Kadriye karakteri beyaz renkli bir kedidir.
 
●      Kral Şakir’in Babasının Adı Ne?

 Kral Şakir’in babasının adı Remzi’dir. Çocuk ruhlu olan bu karakter bir aslandır.
 
●      Kral Şakir’in Dedesinin Adı Ne?

 Kral Şakir’in dedesinin adı Peyami’dir. Yeşil bir su kaplumbağasıdır.
 
●      Kral Şakir Hangi Ülkelerde Yayınlanıyor?

 Kral Şakir, Orta Doğu ve Kuzey Afrika gibi bölgelerde birçok ülkede yayınlanmaktadır. Kral Şakir’in yayına girdiği ülkelerden bazıları arasında ise Mısır, Kuveyt ve Katar gibi ülkeler yer alıyor.
 
 Kral Şakir hakkında sıklıkla sorulan sorulara göz atmamızın ardından, ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’ animasyon filmi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenler için detaylara geçiş yapabiliriz.
 
Kral Şakir’in Konusu
 
 
Kral Şakir aslan ailesinden gelen bir karakterdir. Kral Şakir’in ailesi kendisiyle birlikte toplamda 5 kişiden oluşmaktadır. Kral Şakir’in dışında bu ailenin fertleri arasında; Kadriye (anne), Remzi (baba), Canan (kız kardeş) ve Peyami (dede) yer almaktadır. Kral Şakir’in ailesi ile birlikte Necati adlı bir fil karakter de yaşamaktadır. Sakar ve dikkatsiz bir profil çizen Necati, Remzi’nin arkadaşıdır ve okulda hademe olarak çalışmaktadır.
 
 Kral Şakir’de genel olarak yerli kültürden temalara rastlanmaktadır. Mekanlar, müzikler, şehir yapıları, yemekler genelde yerli kültür unsurları taşımaktadır. Farklı maceraların yaşandığı Kral Şakir’de hem doğaüstü hem de sıradan konular işlenmektedir. Eğlenceli bir havada geçen bu filmin sonunda çocuklara olumlu mesajlar iletilmektedir. Kral Şakir’de sıklıkla ironiye ve göndermelere de başvurulur. Bu yüzden birçok ebeveyn Kral Şakir’i çocuklarıyla birlikte severek izleyebilmektedir.
 
 ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’ adlı animasyon filminin konusunun detaylarına girecek olursak; filmin laboratuvarda yapılan bir deneyin hiç umulmadık sonuçlar doğurmasını ele aldığını söyleyebiliriz. Yapılan deney neticesinde oyun oynamayı çok seven Fil Necati’nin telefonunda yer alan bir oyun ile gerçek dünya arasında bir bağ oluşur. Yapılan deney ile Kral Şakir hem kendisini hem de ailesini Fil Necati’nin telefonundaki oyunun içerisinde bulur. Dünya için tehlike oluşturan bu durum neticesinde Kral Şakir dünyayı kurtarmaya koyulur. Kral Şakir, gerçek dünyanın sonu gelmeden oyunda yer alan tüm aşamaları geçmek zorundadır. Ancak bu zorunluluk Kral Şakir’e beraberinde birçok zorluk yaşatır. Bunun sebebi oyun içerisinde birçok düşman ve tehlikeli unsurların yer almasıdır. Kral Şakir tüm bu zorluklara göğüs germek zorundadır. ‘’Kral Şakir: Oyun Zamanı’’ animasyon filmi Kral Şakir’in bu süreçte yaşadığı zorlukları ele almaktadır.
 

Kral Şakir
Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.

Fragman İzle

Oyuncular

Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.