Korku Filmleri türkçe izle hd izle Korku Filmleri türkçe izle hd izle

Korku Filmleri

En iyi korku filmleri TV+'ta

Abone Ol
Dünya genelinde sinemaseverler tarafından en çok tercih edilen film türleri arasında yer alan korku filmleri izleyicilerde genellikle korku ve dehşet gibi duyguları uyandırmak amacıyla kurgulanan filmlerdir. Sinema tarihi boyunca her dönemde kült korku filmleri yapılmış ve bu yapımlar izleyiciler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmiştir.
 
 TV+’ta yer alan onlarca film arasında farklı dönemlere ait korku gerilim filmleri de yer almaktadır. Korku filmi izlemek isteyenler için TV+’ta sunulan içerikler arasında Ölümcül Deney, Halka, Korku Seansı, Kabuslar Evi, Çığlık, Annabelle, Son Durak, Dabbe gibi çıktığı yılın en iyi korku filmleri arasında gösterilen yapımlar yer almaktadır. Hem Türk korku filmlerinden hem de yabancı korku filmlerinden daha birçok yapımı TV+’ta bulabilirsiniz.

TV+’taki En İyi Korku Filmleri
 
Korku filmleri hakkında merak edilenler ile ilgili bilgi sunmamızın ardından, korku filmi tutkunlarını TV+’ta bekleyen yabancı ve yerli korku filmleri ile ilgili detaylara geçiş yapabiliriz. Farklı dönemlerden en iyi korku gerilim filmlerinden birçok yapımı TV+’ta bulabilirsiniz. Cinnet (The Shining), Goosebump, Ölümcül Deney, Halka, Korku Seansı, Kabuslar Evi, Çığlık, Annabelle, Son Durak, Dabbe ve Kanlı Nisan bu filmlerden yalnızca birkaçı arasında yer alıyor.
 
 1980 yılında gösterime giren ve Stanley Kubrick imzası taşıyan The Shining (Cinnet), tüm zamanların en iyi korku filmleri arasında yer alıyor. Gösterime girmesinin üzerinden 40 yılı aşkın süre geçmesine rağmen Cinnet, hala en çok izlenen korku filmleri denildiğinde akla ilk gelen yapımlar arasında bulunuyor. Oldukça etkileyici olan bu filmde akıl sağlığını kaybeden Jack’in otelde yaşattığı dehşet ele alınmaktadır. Birçok eleştirmen tarafından son zamanların en iyi korku filmleri listesine dahil edilen Annabelle adlı filmde Warren çifti ruhları araştırmaktadır. Oyuncak bebek olan Annabelle’in etkisini azaltmak için oyuncak bebeği eve getiren ve kutsal camın içine kapatan çift durumu kontrol altında aldığını düşünür. Ancak bu sefer Annabelle'in hedefinde çiftin 10 yaşındaki kızı ve arkadaşları vardır. 2000’li yılların başında gösterime giren Halka (The Ring) adlı yapım ise dönemin önemli gerilim korku filmleri arasında yer almayı başarmıştır. Filmde rivayete göre lanetli bir kaset, izleyenlerin 7 gün içerisinde ölmesine sebep olmaktadır. 4 gencin bu kaseti izlemesinin hemen ardından ölmeleri bu rivayeti yavaş yavaş gerçeğe dönüştürmektedir. Ana karakter Rachel konuyu araştırmak ister. Ancak araştırmaları sırasında söz konusu kaseti oğluyla birlikte izlemek zorunda kalmıştır. Rachel artık bu düğümü 7 gün içerisinde çözmelidir. Yabancı korku filmi izlemek isteyenler için ideal seçeneklerden olan bu filmin devam serisi de bulunmaktadır. Türk korku filmleri denilince akla ilk gelen filmlerden olan Dabbe filminde ise dünyada baş gösteren intihar salgını ele alınmaktadır. Söz konusu intihar salgını Türkiye’de de başlar. Kendisini öldüren Tarık’tan mailler almaya başlayan arkadaşları içinden çıkılmaz bir döngünün içerisine girer. Doğaüstü olayların yaşandığı Dabbe filmi, birçok kişi tarafından en iyi Türk korku filmleri arasında gösterilmektedir.
 
Bahsi geçen tüm korku filmlerini ve daha fazlasını TV+’ta izlemeniz mümkün! Hemen TV+ film seçeneklerine göz atmaya başlayabilir; sizin için en uygun abonelik paketlerinden bir tanesini seçerek sinema keyfini evinize taşıyabilirsiniz.
 
Korku Filmleri Hakkında Bilgi
 
 
Korku filmi, basit olarak izleyicilerde korku ve endişe uyandırmak için yapılan filmler olarak tanımlanabilir. Korku filmleri, gerçek hayatta yaşanmış olayları konu alabildiği gibi doğaüstü olayları da ele alabilmektedir. Korku filmleri genellikle vampir, zombi, canavar, hayalet ve seri katil gibi unsurlara sahiptir. Korku filmlerinden bazıları gerilim ve bilimkurgu gibi farklı film türlerinden öğeler de içermektedir. Korku filmleri her ne kadar bazı eleştirmenler tarafından şiddet öğeleri içermesinden dolayı eleştirilse de, izleyicilerin favori film türleri arasında olmayı sürdürmektedir. Sinema tarihi boyunca farklı dönemlerde yapılan onlarca korku filminin ‘’kült’’ haline gelmesi, bu film türünün başarısını destekler niteliktedir. Nitekim Wes Craven, John Carpenter, Alfred Hitchcock, Stanley Kubrick ve Sam Raimi gibi usta yönetmenler kariyerlerindeki başarılarını korku filmleri üzerine inşa etmiştir.
 
 Korku filmlerinin insanlar tarafından neden bu denli bir ilgiyle izlendiğine dair merak yıllardır süregelmiştir. Bu yüzden korkunç filmlerin birçok sinemaseveri kendisine nasıl çektiği ile ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Konu ile ilgili geliştirilen birçok fikir bulunmaktadır. Her ne kadar insanlar korku filmleri izlerken korksa da, kendilerine herhangi bir zarar gelmeyeceğinden emin olmaktadır. İnsanlar bu sayede kendileri ile ilgili olmayan dehşet verici konuları gözlemleyebilme şansı elde etmektedir. Yaşanmamış duyguların ve heyecan arayışının bir dışavurumu olarak da nitelendirilebilecek korku filmleri, tehlike ve korku ile bağlı olan durumları deneyimleme fırsatı da veriyor. Üstelik korku filmlerindeki olayların izleyici kontrol altına alınabilmesi, diğer bir deyişle istendiği zaman kapatılıp anında gerçek dünyaya geri dönüş yapılabilmesi, korku filmlerini çekici yapan detaylar arasında gösteriliyor. Araştırmalara göre korkunç filmleri çekici kılan detaylar arasında toplumların ortak korkularını yansıtmaları da yer alıyor. Bir salgının çıkması, biyolojik bir silahın aktif hale getirilmesi, tsunami, seri katillerin varlığı, uzaylı istilası gibi konular bunlardan yalnızca bazıları arasında yer alıyor. Genelde sorunun ortadan kaldırılmasıyla biten bu korku filmleri, izleyicilere ortak korkuların bertaraf edilme başarısını yansıtıyor. Korku filmlerinin yıllardır büyük bir ilgiyle takip edilmesinde daha birçok neden sayılabilir.
 
 

Korku Filmleri
Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.

Oyuncular

Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.