Pepee türkçe izle hd izle Pepee türkçe izle hd izle

Pepee

Pepee'nin yakın arkadaşları Zulu, Maymuş, Kaliş, Zuku ve kuzeni Şila ile her bölümde yaşadığı birbirinden heyecanlı maceralar TV+'ta!

Abone Ol
Pepee, son yıllarda Türkiye’deki çocuklar tarafından en çok izlenen çizgi diziler arasında yer alıyor. Yayına girdiği ilk yıldan bu yana çocuklar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Pepee, her ne kadar 2016 yılı itibarıyla sona erse de hala tekrar bölümleri ile büyük rağbet görüyor. TV+ olarak hem Pepee’yi tekrar seyretmek hem de Pepee’yi ilk kez izleyecek olanlar için Pepee çizgi filminin bölümlerini yayınlıyoruz.
 
 Pepee’nin konusunu merak eden ebeveynler ve çocuklar için Pepee hakkında bilgileri içeren bir yazı da hazırladık. İlk olarak Pepee çizgi filmi hakkında en çok sorulan soruların yanıtlarını sunacağız. Ardından Pepee’nin konusu ile ilgili detayları vereceğiz.
 
Pepee Hakkında Sıklıkla Sorulan Sorular
 
Pepee hakkında en çok sorulan sorular ve soruların yanıtları aşağıdaki gibi sıralanabilir:
 
●      Pepee kimdir?
 Pepee, adını çizgi filme veren baş karakterin adıdır.
 
 
●      Pepee’yi kim yarattı?
 Pepee, Ayşe Şule Bilgiç tarafından yaratılmıştır. 
 
 
●      Pepee ne zaman çıktı?
 Pepee gösterime ilk olarak 2008 yılında girmiştir.
 
 
●      Pepee’yi kim seslendiriyor?
 Pepee, Yağız Alp Şimşek tarafından seslendirilmektedir.
 
 
●      Pepee hangi ülkenin çizgi filmi?
 Pepee’nin tüm yapım süreçleri Türkiye’de olmuştur. Yerli çizgi diziler arasında yer almaktadır.
 
 
●      Pepee hangi ülkelerde yayınlanıyor?
 Pepee, dünya genelinde 23 ülkede yayınlanmaktadır. Pepee’nin yayınlandığı ülkeler arasında Kuzey Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Kazakistan ve Birleşik Krallık gibi ülkeler yer almaktadır
 
 
●      Pepee hangi kanalda?
 Pepee çizgi filmini takip edebileceğiniz platformlar arasında TV+ da yer almaktadır.
 
 
Pepee hakkında sıklıkla sorulan yanıtlarını vermemizin ardından Pepee çizgi filminin konusu ile ilgili detaylara geçiş yapabiliriz.
 
Pepee’nin Konusu ve Karakterleri
 
 
Tamamıyla Türk yapımı olan Pepee çizgi filmine adını ana karakter olan Pepee vermiştir. Pepee, konuşmada problem yaşayan 4 yaşında bir erkek çocuktur. Anadolu’daki insanlar konuşma problemleri olan kişilere ‘’pepe’’ lakabını takmaktadır. Dolayısıyla karakterin adı aslında Anadolu’da kullanılan bu lakaptan gelmektedir. Bununla birlikte çizgi filmin adının ‘’Pepe’’ değil de ‘’Pepee’’ olmasının sebebi yapımcıların çizgi filmi markalaştırma amaçlarından dolayıdır. Öte yandan Pepee her ne kadar çizgi filmin ilk bölümlerinde konuşma zorluğu çekse de, daha sonra bu sorunun üstesinden gelir. Pepee karakterinin en dikkat çekici özelliklerinden bir diğeri ise kız kardeşi Bebee ile olan güçlü bağıdır.
 
Ana karakter olan Pepee dışında çizgi filmde Pepee’nin annesi, babası, dedesi, ninesi, kız kardeşi, birçok arkadaşı ve köpeği yer almaktadır. Pepee’nin en yakın arkadaşları arasında Zulu, Maymuş, Kaliş ve Zuku gibi karakterleri yer almaktadır. Pepee’nin bir de Köpüş adında bir köpeği vardır. Karakterlerden bir diğeri ise Pepee’nin kuzeni olan Şila’dır. Şuşu ise dizide görünmeyen bir karakterdir. Genelde olayları anlatan ve diğer karakterlerle konuşan karakter rolündedir. Şuşu’yu seslendiren kişi ise Ayşe Şule Kıraç’tır.
 
 Pepee çizgi filmi genel olarak yerel kültür unsurlarıyla sunulmaktadır. Pepee, her bölümde kız kardeşi, kuzeni ve yakın arkadaşlarıyla farklı maceralar yaşamaktadır. Çocukları eğitici yönleriyle ön plana çıkan Pepee’de büyüklük ve küçüklük gibi kavramlar işlenmektedir. Buna ek olarak insanlarla paylaşım yapmak, kardeşle doğru ilişkiler kurmak, tuvalet eğitimi gibi konular ele alınmaktadır. Dolayısıyla Pepee’de çocukların gelişimi için önemli mesajların verildiği söylenebilir. 
 
3-6 yaş grubunu hedefleyen bu çizgi filmde kullanılan müzikler de çocukların oldukça hoşuna gitmektedir. Nitekim birçok çocuk Pepee şarkılarını çizgi filmden bağımsız olarak dinlemeyi de sevmektedir. Pepee’nin şarkılarını besteleyen kişi ise çizgi filmin yapımcısının eşi Kıraç’tır.
 

Pepee
Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.

Oyuncular

Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.