TV+ Belgeselleri türkçe izle hd izle TV+ Belgeselleri türkçe izle hd izle

TV+ Belgeselleri

Keşfedilmemiş yerleri keşfetmeye, uzayın derinliklerine gitmeye ve çok daha fazlasına hazır ol...

Abone Ol
Belgesel filmler; tarih, doğa, biyografi, bilim ve spor gibi birbirinden farklı temalar üzerine yapılan, konu ile ilgili yapılan araştırmaların neticesinde seyirciye sunulan bir sinema yöntemi olarak tanımlanabilir. Sinemanın ilk ortaya çıktığı yıllardan bu yana varlığını sürdüren belgeseller, özellikle spesifik konularda detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için tercih edilen film çeşitleri arasında yer almaktadır. Başlıca belgesel türleri arasında; hayvan belgeselleri, tarih belgeselleri, vahşi doğa belgeselleri, bilimsel belgeseller, spor belgeselleri ve biyografi belgeselleri yer almaktadır. Belgesel izlemek isteyenler için TV+’ta birçok farklı türde belgeseller sunulmaktadır.
 
 TV+’ta 4K Ultra HD Belgesel İzleme Keyfi Yaşayabilirsiniz
 
TV+’ta farklı ilgi alanlarına yönelik birçok belgesel yer almaktadır. Tarihi belgesellerden, hayvanlar alemi belgesellerine; Afrika kabile belgesellerinden, sporcu belgesellerine kadar birçok belgesel türünü TV+’ta bulabilirsiniz. Üstelik sizler için sunulan belgeselleri 4K Ultra HD kalitesi ile izleyebilirsiniz.
 
 Vahşi Yaşam ve Doğa Belgeselleri

Hayvan belgeselleri kategorisinde ise aslanların, yaban köpeklerinin ve leoparların yaşam mücadelesini ele alan ‘’Afrika Avcıları’’ adlı belgesel ile ‘’Denizin Gücü’’ ve ‘’Doğanın Senfonisi’’ gibi belgeseller ön plana çıkıyor. Doğada kıyasıya süren yaşam mücadelesine yakından tanık olabileceğiniz bu belgesellerde, daha önce hiç duymadığınız birçok ilginç detay görebilirsiniz.

Spor Belgeselleri

Spor belgeselleri arasında Nossa Chape, Ronaldo ve Pele gibi belgeseller yer alıyor. Pele belgeseli ile Ronaldo belgeseli farklı dönemlerde futbol tarihine damgasını vurmuş bu iki ünlü futbolcunun hayatlarını ve başarılarını ele alıyor. Biyografi belgeselleri türüne de giren bu belgesellerde yıldız futbolcuların hiç bilinmeyen yönleri de anlatılıyor. Nossa Chape belgeselinde ise Brezilya’da Chapecoense adlı futbol takımının 2016 yılında geçirdiği talihsiz uçak kazası ve sonrasında yaşananlar anlatılıyor.

Bilimsel Belgeseller

TV+’ta bilimsel belgesellere ilgi duyanlar için de birçok seçenek bulunuyor. ‘’Bilimi Geliştirmek’’, ‘’Işığın Limitleri’’, ‘’Nihai Şafak’’ ve ‘’Harika Gezegen’’ bilimsel belgesel türlerine örnek olarak gösterilebilir. ‘’Bilimi Geliştirmek’’ adlı belgeselde evde yapılabilecek küçük ölçekli deneylerden bahsediliyor. ‘’Işığın Limitleri’’ adlı bilimsel belgeselde X ışınlarından mikrodalgalara, ultraviyole ışınlarından kızılötesi ortamlara kadar birçok konu ele alınıyor. Rengin ne olduğu, renk vizyonumuzun nasıl çalıştığı ile ilgili bilgilerin de yer aldığı bu belgesel, özellikle fizik bilimine ilgi duyanların tercihleri arasında yer alıyor. TV+’ta yer alan bilimsel belgesellerden bir diğeri olan ‘’Nihai Şafak’’ adlı belgeselde uzay yolculuğu ve uzay araştırmaları ile ilgili detaylar ele alınıyor. ‘’Harika Gezegen’’ adlı belgeselde ise bilim insanlarından destek alınarak gezegenin tüm gizemleri ve harikaları herkesin anlayabileceği bir dilde aktarılıyor. Sade bir dilde detayların aktarıldığı bu içerik, ailecek izlenebilecek belgeseller arasında yer alıyor.

TV+’ta İzlenebilecek Diğer Belgeseller
 
Dijitalin insan hayatında giderek daha fazla yer edinmesi hayat tarzlarına büyük ölçüde etki etti. Nitekim dijitalin insan hayatı içerisindeki rolü, içinde bulunduğumuz dönemde yoğun bir şekilde hissedildiğinden dolayı ‘’dijital çağ’’ kavramı ortaya çıktı. Peki içerisinde bulunduğumuz dijital çağın dinamikleri neler? Dijital çağ nasıl evrimleşiyor ve insan hayatlarına nasıl etki yapıyor? Çevrimiçi dünyada insanlar kendilerini nasıl koruyabilirler? Dijital dünyaya dair tüm bu soruların yanıtları ve daha fazlası ‘’Dijital Çağ’’ adlı belgeselde sunuluyor. İlginç belgeseller arayışında olanlar için bu belgesel önerilebilecek içerikler arasında yer alıyor.
 
En iyi belgesellerden örnekler sunulan TV+’taki diğer içerikler arasında ise ‘’Akıllı Para Yönetimi’’, ‘’Saklı Dünyalar: Manila’’ ve ‘’Korona Virüs: Sessiz Katil’’ gibi izlenmesi gereken belgeseller yer alıyor. Birbirinden güzel belgesellerin yer aldığı TV+’a hızlı ve kolay bir şekilde üye olabilir; 4K ultra HD belgesel izleme keyfini aileniz ile birlikte doyasıya yaşayabilirsiniz. 
TV+ Belgeselleri
Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.

Oyuncular

Her Yerden İzle
Yüksek Görüntü Kalitesi!
Yüksek görüntü ve ses kalitesiyle ister dublajlı, ister orijinal dilinde istersen altyazılı izle.
Kaydet İzle
Reklamsız izle!
En yeni yerli ve yabancı yapımları reklamsız izleyebilirsiniz.
Kotadan Düşmez
Dilediğin yerde izle!
Telefon, tablet, Smart TV ve bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz.
Durdur Geri Al İzle
Geri sar & kaydet!
24 saate kadar geri sarabilir, dilediğiniz programları kaydedebilirsiniz.